Motocyklové stránky L.Walka


Přejdi na obsah

Historie

Suzuki Owners Club

Pacov 7.července 1984 - Historicky první foto počátku Suzuki Owners Clubu - Czech Centre, tehdejší "funkcionáři" S.O.C., zleva: Andrew de Wellum - Public Relation Officer, David Greenhalgh - Chairman z řídícího výboru a Ivan Benda - viceprezident.

Červenec 1984 před restaurací U Nedbálků. Zakládající členové české pobočky S.O.C.


Kupařovice 1985 - Zleva: Ivan Benda - viceprezident S.O.C.,p.Vaníček z Vratimov u Ostravy (nar.1909!) a Jarda Stehlíček z Bojkovic - tehdejší člen S.O.C.,GS 500 F


Kupařovice 1985 - "Tuzexová"(!) GSX 750 EF Petra Suchého z Brna (v popředí vpravo) a T 350 R,se kterou tehdejší viceprezident SOC Czech Centre Ivan Benda (v popředí vlevo) "vyjezdil" 1.místo v přeboru jižní Moravy 1977 a 3.místo na Moravě 1980.

Kupařovice 1985 - "Historičtí" členové u tehdejší ještě Hi-Tech GS 750: zleva - Tonda Helebrant s manželkou z Říčan u Prahy,Jarda Stehlíček z Bojkovic,Standa Hájek z Plzně ...


Kupařovice 1985 - Fandové značky Suzuki "oslovováni"zakládajícími členy české pobočky S.O.C. ...


Hraniční přechod ČSSR/Západní Německo - Rozvadov, léto 1986. Někdejší člen SOC Czech Centre Václav Sádlo a člen řídicího výboru S.O.C. z Anglie David Greenhalg (fotil viceprezident české pobočky S.O.C. Ivan Benda). Na druhé foto David s manželkou.


V roce 1989 přijali pozvání na Invader Rally S.O.C. Czech Centre do Chudčic u Brna a byli skvělými společníky po celou dobu akce (3 dny) Miloš Bednařík z Brna a Ondřej Lelek, později závodník a instruktor rychlé a bezpečné jízdy na okruzích,tehdy ovšem ještě tkzv."srazař "... Dnes již bohužel také po smrti (+2008). Oba nám tehdy představili nejnovější techniku Suzuki - GSXR 750 a GSXR 1100. Při naší jízdě na okruhu Automotodromu Brno měla však "jedenáctka"(140 koní - tehdy !!!) v sedle s Milošem navrch nad Ondrou se "sedmpade" jen na několika málo rovinkách,v zatáčkách byla situace zcela obrácená (a že Miloš uměl také jezdit). "Srazaři" holt byli (tenkrát) neobyčejně vyježdění ...
Miloš Bednařík,tehdy už dvojnásobný juniorský mistr světa a medailista z olympiády v Soulu v brokové střelbě si "vystřílel" svoji GSXR 1100 jako cenu při prestižní soutěži, pořádané firmou Beretta v Itálii. Pochopil,že původní cena (trofejní brokovnice Beretta) by skončila ve vitríně na ÚV Svazarmu a dokázal se tehdy dohodnout s pořadateli, "že by radši" coby trofej pro vítěze motocykl Suzuki, což v Itálii, zemi motocyklovému sportu zaslíbené, nebyl žádný problém.
Koho z nás, co jsme Miloše v Chudčicích poznali coby kamarádského a skromného(!) bikera napadlo, že pouhých 26 dní později zahyne při dopravní nehodě na svém milovaném "erku", ve svém rodném Brně ....

Foto z roku 1988 - zleva: Petr Suchý (tehdejší člen S.O.C.,GSX 750 EF),Miloš Bednařík (GSXR 1100),David Gearhart (Kalifornie/USA,tehdejší viceprezident S.O.C.),Ivan Benda (viceprezident S.O.C.) a jeho syn Štěpán.


K vrcholům naší činnosti bylo soukromé setkání se členy Suzuki Pepsi GP-Teamu před Velkou cenou Československa 1989 - Kevinem Schwantzem a jeho rodiči a Ronem Haslamem a jeho manželkou (viz.Fotogalerie nebo Video). Následující den Kevin Velkou cenu ve třídě 500ccm vyhrál s nálepkou našeho klubu na kapotáži..

Hledat

Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku